Ak 47 e-histora, charakterystyka, dostępne opcje zakupu.

Ak 47 e-histora, charakterystyka, dostępne opcje zakupu.

Przykładem jednej z najpopularniejszych broni na rynku jest ak 47 e.. Ten wręcz kultowy wynalazek radziecki jest wykorzystywany w serialach i filmach nawiązujących do poprzedniej epoki. Z kolei swoją nazwę zawdzięcza on Kałasznikowi, który został uznany za jego konstruktora. Warto również dodać, że opisywany model był użytkowany podczas zmagań militarnych przez przeważającą większość państw na świecie. Ponadto doczekał się on nie tylko dużej ilości modernizacji i ulepszeń, które zwiększyły zasięg broni i wpłynęły na jej funkcjonowanie, ale również replik.

Jak doszło do powstania kałasznikowa?

Karabinek kałasznikow powstał w wyniku poszukiwania rozwiązania związanego z zastosowaniem broni, która w swoim działaniu wykorzystywałaby naboje pośrednie. Pierwsze prace nad pomysłem zostały rozpoczęte w Związku Radzieckim w latach 30 XX wieku, jednakże zostały one przerwane w wyniku wybuchu II wojny światowej. Do koncepcji stworzenia określonej broni powrócono jeszcze przed zakończeniem wojny, bo w roku 1943, kiedy to rosyjscy naukowcy dokończyli prace nad nabojem pośrednim 7,62 x 39 mm. Wobec powyższych wydarzeń rozpoczął się konkurs związany ze stworzeniem w jak najkrótszym czasie, a jednocześnie jak najlepszego modelu karabinka automatycznego. Lata pracy związane z kilkukrotnym odrzuceniem projektów Kalshnikova i jego zespołu zakończyły się w 1949, gdyż to właśnie wtedy podjęto ostateczną decyzję dotyczącą produkcji karabinu AK z kolbą stałą i AKS 47 z kolbą składaną.

Charakterystyka karabinku AK 47 e.

Po powyższych wydarzeniach, ze względu na szybkość i niewysokie koszty produkcji popularnie nazywanych kałasznikow, AK 47 e zdobył wielu miłośników, walczących na terenach, gdzie toczyły się zmagania militarne. Jednakże jego szczególnymi zaletami były trwałość oraz odporność na uszkodzenia. Dodatkowo była to broń niezawodna, a co za tym idzie prosta w obsłudze. Kałasznikow jako broń samoczynna, tzn. samopowtarzalna, w której odprowadzanie gazów odbywa się przez boczny otwór w lufie. Magazynek pudełkowy jest wymienny, a do tego jest on w stanie pomieścić 30 naboi. Z kolei kolba broni może występować w formie stałej lub składanej. Natomiast rękojeść występuje w postaci typowo pistoletowej.

Dlaczego warto jest posiadać broń w swoich zbiorach?

Kiedy należymy do profesjonalnych strzelców, bądź lubujemy się w replikach to opcję zaopatrzenia się w przytoczoną broń może nam zaoferować sklep z bronią. Warto jest także zakupić opisywaną broń za pośrednictwem powyższego podmiotu z tego względu, że sklep z bronią jest w stanie nam zaproponować wysokiej jakości broń pochodzącą od renomowanych producentów., ale do tego dostępny kałasznikow jest bardzo zbliżony do oryginału.

Tagi:

Komentarze

Napisz Komentarz