Słabe strony Renault Clio - gdzie udać się po pomoc w przypadku awarii

Słabe strony Renault Clio - gdzie udać się po pomoc w przypadku awarii

Marka Renault należy niewątpliwie do mocnych stron francuskie motoryzacji. Niestety nawet najlepszym zdarzają się drobne potknięcia. Czego można się spodziewać po Renault Clio i gdzie szukać pomocy w przypadku awarii?

Renault Clio - co może pójść nie tak?

Klienci cenią sobie Clio niebanalny wygląd, przestronne wnętrze i funkcjonalność użytkowania w przestrzeni miejskiej. Niestety model ten ma swoje słabe strony. W przypadku modeli z silnikiem benzynowym uszkodzeniu ulegają przede wszystkim czujniki - na przykład położenia wału korbowego. Zdarza się, że po jakimś czasie zawodzi również alternator. Miłośnicy silników Diesla pod maską Clio, mogę natomiast spodziewać się awarii zaworu recyrkulacji spalin. Największym problemem w Renault Clio, może okazać się jednak elektronika - na przykład karta hands free, którą otwieramy i uruchomiony samochód. Zawodne są też łączniki stabilizatora a także górne łożyska kolumn McPhersona.

Gdzie warto naprawiać Renault Clio?

Co zrobić, kiedy auto zaczyna stwarzać problem? Kuszące może się wydawać skorzystanie z usług małego taniego serwisu, zwłaszcza jeśli prowadzi go znajomy. Jeśli jednak chcemy być pewni że usługa zostanie wykonana skutecznie, przy użyciu oryginalnych części i najwyższej jakości narzędzi, powinniśmy zdecydować się raczej na autoryzowany serwis Renault. Mieszkańcom Mazowsza po drodze może być do serwisu Renault Dyszkiewicz. Z pewnością nie będą zawiedzeni poziomem obsługi ani jakością wykonywanych usług.

Dlaczego nie warto przesadzać z oszczędzaniem na serwisie?

Korzystanie z autoryzowanych serwisów, uważa się powszechnie za drogie i zastrzeżone raczej dla aut na gwarancji. Faktem jest, że cena naprawy w autoryzowanym serwisie Renault może się różnić od usługi wykonywanej w garażu znajomego. Pamiętajmy jednak, że pracownicy autoryzowanych serwisów, uczestniczą regularnie w płatnych szkoleniach, a do naprawy używane są wyłącznie najwyższej jakości oryginalne części. W odróżnieniu od serwisów nieautoryzowanych, zakłady takie jak Renault Dyszkiewicz gwarantują wysoką jakość i skuteczność wykonywanej naprawy. W przypadku samochodów na gwarancji, jedynie naprawa w autoryzowanym serwisie nie powoduje jej utraty. Warto jednak również starsze modele Renault naprawiać w serwisach autoryzowanych. Przedłużamy wtedy ich żywotność, a także możemy liczyć na lepszą cenę w przypadku ewentualnej późniejszej odsprzedaży. Rozsądnych użytkowników Renault przekonują te argumenty, dlatego autoryzowane serwisy marki nie narzekają na brak klientów.

Tagi: Samochód | renault | naprawa | clio | awaria | serwis

Komentarze

Napisz Komentarz