Na który podkład samochodowy warto postawić?

Na który podkład samochodowy warto postawić?

Przed rozpoczęciem lakierowania samochodu należy dobrze zabezpieczyć powierzchnię karoserii, która musi być dokładnie wyczyszczona. Podkład samochodowy pozwoli uzyskać odpowiednio gładką powierzchnię, zabezpieczyć przed wilgocią i nadać pożądany poziom przyczepności. Dokonując zakupów w sklepie lakierniczym, możemy zauważyć szeroką gamę różnego rodzaju produktów, dlatego też początkujące osoby mogą nie wiedzieć, na który lakier samochodowy się zdecydować. Ze względu na różne typy powierzchni, trzeba dobrze dopasować odpowiednie produkty bazowe. Który podkład pod lakier będzie idealny przy renowacji pojazdu?

Jakie zalety ma epoksydowy podkład samochodowy?

Nadal najczęściej stosowanym podkładem pod lakierowanie jest podkład epoksydowy. Produkt ten posiada żywice epoksydowe, które są w przeważającej części jego składu. Bardzo dużą zaletą tego preparatu jest to, że świetnie łączy się z innymi składnikami, które stanowią podkład samochodowy.

Podkład epoksydowy jest uniwersalnym rozwiązaniem i ma wiele cennych zalet. Przede wszystkim zawiera zestaw właściwości antykorozyjnych, które doskonale chronią samochód przed działaniem wilgoci. Wykazuje również dużą obecność dodatków adhezyjnych, czyli specjalnych związków, które zwiększają przyczepność lakieru.

Kolejną zaletą jest obecność wypełniaczy, które pochłaniają pojawiającą się parę wodną. Taki podkład umożliwia również wykonywanie pracy w systemie mokro-na-mokro. Wielofunkcyjność podkładu epoksydowego sprawia, że jest to idealna opcja, gdy potrzebujemy produktów o kompleksowym działaniu.

Dlaczego warto stosować lakier akrylowy samochodowy?

Lakier akrylowy samochodowy to odpowiedni preparat do zamaskowania wszelkich ubytków i nierówności w strukturze lakierowanych elementów. Produkt ten może być także doskonałym izolatorem powierzchni pod lakierowanie. Charakteryzuje się wysoką trwałością i bardzo dobrą przyczepnością do różnego rodzaju powierzchni.

Akrylowy preparat może być również używany w formie sprayu. W ten sposób podczas prac przygotowawczych można szybko i łatwo pokryć całą powierzchnię odpowiedniej grubości warstwą wypełniacza. Takie produkty bardzo często wzbogacone są dodatkowe składniki, które chronią przed działaniem korozji.

Bardzo dobre parametry wykazuje seria Master od polskiego producenta Trotona.

Gdzie zamówić wysokiej jakości produkty lakiernicze?

Szeroką gamę produktów dla lakiernictwa renowacyjnego oferuje polski producent lakierów samochodowych Troton. Dostępne w ofercie preparaty stworzone zostały najwyższej jakości surowców przy zastosowaniu najnowszych rozwiązań technologicznych. Dostosowane są do potrzeb najbardziej wymagających klientów, gwarantując maksymalny komfort i efekty pracy lakiernika.

Tagi:

Komentarze

Napisz Komentarz